Harcművészet és küzdősport kicsit másképp

Valójában igen: a Shaolin Kempo a Jiu-Jitsu, a karate, és az ökölvívás technikáit ötvöző sportág. Lehet, hogy még nem annyira híres, mint a többi harcászat, de egyre többen űzik.

Az alapító Dr. Harnos Imre (Imi bácsi) hétféle mesteri ranggal rendelkezik, ami nagy tiszteletet érdemel. Kemény munkájával hozta létre mindazt, amit ma Zen Bu Kan Kempo-nak nevezhetünk. Hogy ez mit jelent? Nagyon egyszerű. Japánról lefordítva: Harcművészi Szellem Csarnoka. A test és lélek képzését helyezi előtérbe, és ügyel saját elveinek betartására.

Gyakran vannak versenyek, amiken rengeteget lehet tanulni, ezek arra jók, hogy megtudd, milyen egy teljesen ismeretlen emberrel harcolni, akitől meg kell védened magad, és győztes helyzetbe kell, hogy kerülj. Összesen húsz övfokozat létezik, az első tíz többszínű – kezdőkre, középhaladókra, haladókra vonatkozik -, míg a másik tíz csak fekete – ezek a Danok, melyeket sikeres vizsga után köthetnek fel a profik. Ahány csík van rávarrva, annyi feketeöves vizsgát csinált végig a tapasztalt harcos.

Én 3 éve vagyok tagja ennek a közösségnek (Profi Kempo Akadémia), és sok dologra megtanított: közöttük bátorságra, becsületre és önfegyelemre. Azért választottam a kempo-t, mert megragadott a harci szellem, amihez elengedhetetlen a gyors észjárás és cselekvés. Nagy kitartást igényel, meg persze magas fájdalomküszöböt, mégis megér minden egyes beleölt perce!

Szöveg: Varga Dóra (Lánczos Kornél Gimnázium)

Fotó: Profi Kempo Akadémia

[radio_player id="1"]